A gyermeknap egy nagyszerű lehetőség arra, hogy a család együtt játsszon, szórakozzon. Rengeteg programból válogathatunk ilyenkor.
Sok gyerkőc ajándékot is kap ezen a napon.
A Bright Side oldalán találunk 35 olyan ajándékot, amik semmibe nem kerülnek, és biztosak lehetünk abban, hogy gyermekeink soha nem felejtik majd el ezeket!
Nézzük a listát az én megközelítésemből!
- 1. Pozitív megerősítések.
Próbáljunk meg ne tiltásokkal, hanem pozitív megerősítésekkel nevelni. Arra helyezzük a hangsúlyt, ami jó, ami dicséretes. Ezek a kijelentések mélyre bevésődnek majd gyermekeink elméjében.
- 2. Puszik és ölelések.
A gyerekek számára nagyon fontos a testi kontaktus. Az ölelés egy nagyon bensőséges dolog két ember között, ilyenkor a két ember lelke is összefonódik egymással. Ráadásul az ölelés még gyógyít is. A csecsemők és a kisgyermekek elég sokáig igénylik a szoros fizikai kontaktust.
- 3. Közös étkezések.
Az együtt elfogyasztott vasárnapi ebédek, vacsorák bensőséges hangulata egy örök emlék marad mindenki szívében. Ilyenkor közelebb kerülnek a családtagok egymáshoz. Olyan témák is előjöhetnek, amikről esetleg máskor nem tudnak beszélgetni egymással a családtagok.
- 4. Humorérzék.
Az élet nehezebb időszakaiban a humor képes, ha csak egy pillanatra is, de másképp láttatni velünk a dolgokat, képes bennünket továbblendíteni.
- 5. Képesség, hogy mindenben meglássuk a szépet.
Tanítsuk meg gyermekeinknek, hogy mindenben, mindenkiben meglássák a Jót, a Szerethetőt.
- 6. Lehetőség a hibázásra.
Engedjük, hogy hibázhassanak, hiszen aki tanul, az hibázik is. Mutassuk meg bátran, hogy mi sem vagyunk tökéletesek, mi is hibázhatunk. Vállaljuk fel hibáinkat, és mutassunk példát arra, hogy javítjuk ki azokat.
- 7. Állandóság.
A gyermekeknek szükségük van a stabilitásra, az állandóságra. Kell nekik egy biztos pont az életben, és ezt a szerető család képes csak megadni nekik.
- 8. A vágy arra, hogy nagy dolgokat vigyenek végbe.
Támogassuk gyermekeinket abban, hogy valóra válthassák az álmaikat! Higgyünk bennük! Minden gyermek egy Csoda! Mindannyian egy csakis számunkra kijelölt feladattal érkeztünk ide, a Földre.
- 9. Idő.
Ez az, amivel jól kell gazdálkodnunk, mert nem lehet visszahozni a kimaradt, elmulasztott dolgokat, élményeket.
- 10. Osztatlan figyelem.
Adjuk meg nekik azt a figyelmet, amire szükségük van. Ha csak tehetjük, mellőzzünk mindent, amikor velük beszélünk, csak rájuk figyeljünk.
- 11. Együttérzés.
Fontos, hogy a gyermek tudja, számíthat ránk mindenben. Legyünk mellette akkor is, ha éppen nem jól mennek a dolgai. Tanítsuk meg arra, hogy figyeljen másokra is, mások érzéseire, igényeire.
- 12. Megelégedettség.
A boldogsághoz az is kell, hogy ne csak terveink, álmaink legyenek, hanem tudjuk értékelni azt is, amink itt és most van. Legyünk hálásak mindazért, ami itt és most jelen van az életünkben.
- 13. Kíváncsiság.
Az élet mozgatórugója. A gyerekek alaptermészete a kíváncsiság. Hagyjuk meg ezt bennük, és válaszoljunk türelmesen a kérdéseikre.
- 14. Eltökéltség.
Céljaink elérésében nagy szerepe van annak, hogy mennyire vagyunk elszántak, mennyire akarjuk azt. Az elszántság sokszor már fél siker. Sokan le akarják törni gyermekeik akaratát. Pedig inkább arra kéne megtanítani őket, hogyan tudják megfelelő módon és keretek között érvényesíteni az akaratukat.
- 15. Fegyelem.
Szükség van a határokra, a korlátokra, a következetességre is. A határoktól biztonságban érzi magát gyermekünk. Azokból tanulja meg, mit szabad, mit nem.
- 16. Bátorítás.
Higgyünk gyermekeinkben, ne másokra hallgassunk. Adjuk nekik teret, lehetőséget a szárnyalásra.
- 17. Alkotóvágy.
Engedjünk kreatív ötleteiknek. Hagyjuk hadd valósítsák meg, amit szeretnének, hadd kísérletezzenek. Az alkotás jót tesz a testnek, és a léleknek is.
- 18. Nagyvonalúság.
Nem kell mindent felróni, nem kell minden hibát észrevenni, kielemezni, nem kell mindig mindent precízen megcsinálni. Néha engedhetünk is egy kicsit.
- 19. Spiritualitás.
Nem csak a fizikai testünkkel vagyunk azonosak. Ugyanolyan fontos a lelkünk, a szellemünk. Gondolatainkkal, érzéseinkkel teremtjük meg a világunkat. Beszélgessünk ezekről a gyermekeinkkel. Ha hiszünk Istenben, az Angyalokban, osszuk meg velük.
- 20. Becsület és tisztesség.
Azoknak a gyerekeknek, akik megtanulják az őszinteség értékét és fontosságát gyerekkorukban, sokkal nagyobb lehetőségük van őszinte felnőttekké válni. És az őszinte felnőttek őszintén törődnek másokkal, általában jobban érzik magukat, jobban élvezik az életet, és jobban alszanak éjszaka.
- 21. Remény.
Hinnünk kell abban, hogy a változás jó dolog. Hinnünk kell abban, hogy a dolgok hamarosan jobbra fordulnak. Hinnünk kell abban, hogy létezik valami/ valaki nálunk sokkal hatalmasabb, intelligensebb, aki mindig minden körülmények között segít nekünk. A remény ad hitet, erőt ahhoz, hogy kitartsunk, helytálljunk a nehéz időkben is, és mindig újrakezdjük.
- 22. Képzelőerő.
A fantázia az álmok otthona, a sérült szívek gyógyítója. Az imaginációval, a tudatos teremtéssel foglalkozók tudják, hogy amit el tudunk képzelni, azt előbb-utóbb meg is tudjuk valósítani. Ne szorítsuk keretek közé gyermekeink képzelőerejét.
- 23. Tudatosság.
A tudatos élet, a tudatos szülői viselkedés is fontos. Néha meg kell állnunk és el kell gondolkodnunk arról, hogy kik is vagyunk mi, hol tartunk most, és hova, hogyan szeretnénk eljutni. Ezt tanítsuk meg gyermekeinknek is.
- 24. Életen át tartó tanulás.
A születésünktől fogva a halálunkig mindig tanulunk valamit. Az élet egy folyamatos változás, fejlődés. Tudatosítsuk gyermekeinkben, hogy tanulni, új ismeretekre szert tenni jó dolog. A tanulás öröm.
- 25. A természet szeretete, tisztelete.
Vigyázzunk arra a helyre, ahol élünk, a környezetünkre, a Földre. Ahogy mondani szokták a földet unokáinktól kaptuk kölcsönbe. Óvjuk, tartsuk tisztán.
- 26. Lehetőségek.
Fontos, hogy a gyermekek kapjanak lehetőséget arra, hogy több mindent kipróbálhassanak. Így jobban megismerik önmagukat, hogy mit szeretnek, mit nem. Megtapasztalják a határaikat. Tanítsuk meg nekik, hogyan tudnak élni az élet hozta lehetőségekkel.
- 27. Optimizmus.
Ez az, ami segít kitartani a bajban, ami tovább visz bennünket az életben.
- 28. Büszkeség.
Legyünk büszkék az elért sikereinkre. Becsüljük meg az odavezető utat, a belé fektetett munkát.
- 29. Békére törekvés.
Szűkebb, és tágabb környezetünkben egyaránt törekedjünk a békés megoldásokra.
- 30. Önbecsülés.
- 31. Egyediség.
Minden gyermek egy megismételhetetlen csoda. Fontos, hogy ennek a gyermek is tudatában legyen.
- 32. Lehetőség, hogy az öledben ülhessen.
A gyerekeknek fontos a testi kontaktus. Szeretnek a közelünkben lenni, az ölünkben ülni. Engedjük meg nekik mindezt addig, amíg csak igényük van rá.
- 33. Egy otthon, ahol hazavárják.
Bármit is követett el gyermekünk, bocsássunk meg neki! Nagyobb belső erővel indul neki az életnek az a gyermek, aki tudja, van egy hely, ahova mindig visszatérhet, ahova haza várják. Tartsuk mindig nyitva otthonunk ajtaját gyermekeink előtt.
- 34. Hűség a Társad iránt.
A gyermekek minden felfognak kis „szenzorjaikkal”. Érzik, hogy milyen érzések rejlenek a szavaink mögött. Ha mi tiszteljük, és becsüljük a Társunkat, az jó példa lesz neki is. A mi párkapcsolatunk lesz a minta számára.
- 35. Szeretet.
Ha semmink sincs, csak a szeretetünk, higgyétek el, mindenünk megvan! 🙂 A legtöbb, amit adhatunk gyermekeinknek, hogy szeretjük őket egy életen át.
Soha ne felejtsük el, hogy a gyermek nem a szavainkból, hanem a tetteinkből tanul igazán. Ahogy mi viselkedünk, ahogy mi élünk, azt fogja megtanulni, és továbbvinni.
Jó lenne, ha ezekből az ajándékokból minden nap jutna a gyermekeknek!
Csak rajtunk múlik!
A bejegyzésem alapjául szolgáló teljes (angol) cikket elolvashatod itt: Brightside.
Szeretettel: Szilvi
(Illusztráció: www. pixabay.com)